Buğdayın kalbinden,

Buğdayın

kalbinden,

Hakkımızda

Kuruluşundan bugüne kadar Türkiye’nin ilk 500 sanayi kuruluşu arasında yer alan OVA UN FAB.A.Ş. bu başarılı macerasına 1952 yıllarında Konyalı ve Adanalı iş adamlarının girişimi ile başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana da ülkemizin tahıl ambarı olan Konya’da yetişen en nadide ve kaliteli buğdaylarını işleyip,istikrarlı olarak tüketicilerine yüksek kalitede buğday unu sağlamaktadır.

       Kendi sektöründe Türkiye’deki lider konumunu sürdüren OVA UN FAB.A.Ş. bu yola 1952 yılında kurulan (günlük) 90 tonluk fabrikadan, 2012 yılında (günlük) 850 tonluk fabrikaya çıkarak büyümeye hızla devam etmektedir.Bayilik,dağıtım ve pazarlama teşkilatının çok sağlam temeller üzerine kurulmuş olması, Ova Un markasının başarısında büyük rol oynamaktadır.Bayileri ile büyümeyi hedefleyen Ova Un Fabrikası 2019 yılında (günlük) 1500 ton buğday kırma kapasitesine sahip olarak, gelecek yıllardaki hedefi için her yıl %10 büyümeye hedeflemektedir.

        Endüstriyel ürünler piyasasındaki pazar hakimiyetini artık paket ürünlerde de sağlamak isteyen Ova Un Fabrikası,ürün çeşitliliği ile de ön plana çıkmaktadır.Türkiye’nin seçkin restoranları, otelleri, catering firmaları (HORECA) ve unlu mamulleri imal eden işletmelerde şeflerin birinci tercih sebebi olması, firmamızın en büyük gurur kaynağıdır.

Daha fazla bilgiye ihtiyacınız mı var?

Ürünlerimiz

OVA 1

Börek ve Pastalık Un
İncele

ÇİFT GEYİK

Baklavalık ve Böreklik Un
İncele

TEK GEYİK

Baklavalık ve Yufkalık Un
İncele

OVA YILDIZI

Unlu Mamüller
İncele

JOKER

Ekmeklik Un
İncele

BAŞAK

Ekmeklik Un
İncele

JOKER

Pidelik Un
İncele

BAŞAK

Unlu Mamüller
İncele

JOKER

Unlu Mamüller
İncele

OVA 2

Tandır ve Pidelik Un
İncele